Страхування – це можливість мінімізувати ризики і матеріальні втрати, пов’язані з пошкодженням застрахованого майна. Економічна вигода полягає в тому, що страхова компанія здійснює відшкодування збитків, вказаних у договорі. При настанні страхового випадку страхова компанія зобов’язана покрити витрати в межах суми, яка вказана в договорі майнового страхування  або страхування відповідальності.

На даний момент в Україні все частіше страхові компанії ухиляються від своїх прямих обов’язків (виплата страховки) навіть при настанні страхового випадку. Але будь-яка відмова страхової компанії у виплаті компенсації можна оскаржити до суду. Головне – знайти кваліфікованого адвоката, який спеціалізується на страховому законодавстві і може надати якісну консультацію. Я, як досвідчений адвокат і страхової юрист, можу гарантувати Вам юридичну допомогу і захист у разі, якщо страхова компанія відмовляється виконувати  свої обов’язки. «Як отримати страховку?» – не менш поширене питання. Я здійснюю допомогу при процедурі оформлення договору і застерігаю клієнтів від «хитрощів» страхових копаній.

Цивільний Кодекс України передбачає відмову страхової компанії у виплаті компенсації, але для цього повинні бути вагомі аргументи. Наприклад, якщо експертиза доведе, що страховий випадок настав з вини застрахованої особи – це і є правомірною відмовою. В такому випадку, виплата страховки не здійснюється.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадів на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» передбачено, що основними завданнями страхування є профілактика та усунення небезпечних виробничих факторів, відновлення здоров’я потерпілого від нещасного випадку або професійного захворювання, а також соціальні виплати і послуги, які повинні покрити втрати в зв’язку з втратою працездатності. У разі смерті, виплата страховки надається непрацездатним членам сім’ї.

Незважаючи на встановлене законодавство, страховики намагаються обійти закон і істотно скоротити відшкодування збитків або зовсім не виплачувати компенсацію.

Давайте розглянемо, які ж суперечки найчастіше виникають, і в яких ситуаціях потрібен страховий юрист:

  • Безпідставність.

Як вже говорилося, страхові компанії – це бізнес, який реалізує свої комерційні цілі. Для того, щоб заробити більше, часто страховики відмовляють у виплаті страхового відшкодування або незаконно відтягують виплати.

  • Занижені розцінки.

Страхові компанії виплачують суму, яка не покриває спричинені збитки або зовсім необґрунтовано занижують страхову виплату.

  • Завищені розцінки.

Якщо ви є ініціатором ДТП, страховики виплачують страхове відшкодування потерпілій стороні, а від Вас вимагають виплатити компенсацію, яка не відповідає реальним виплатам.

В Україні є обов’язковим страхування свого транспортного засобу, так що уникнути співпраці із страховиками не вийде (принаймні тим, у кого є ТС).

Для того, щоб не «потрапити» на виверти страховиків, важливо спочатку виважено підійти до цього питання. Потрібно вивчити кожен пункт договору і розуміти, що має на увазі буквально кожне твердження. А також розуміти послідовність своїх дій при настанні страхового випадку. Якщо ви не хочете розбиратися в тому, як отримати страховку, я можу надати якісну юридичну консультацію з цього питання.          Договір обов’язково повинен складатися в письмовій формі, інакше правові відносини між Вами і страховиком можна вважати недійсними. Зберігайте всі квитанції і додаткові документи, які в разі спору будуть законним підтвердженням Вашої правоти. Ще один важливий пункт – підпис. Його має право ставити або представник компанії, або довірена особа