Останнім часом законодавство України переживає ряд реформ і змін. Торкнулося це і сфери публічних торгів. Урядом було затверджено новий закон, який регламентує тендерні правовідносини, що включають в себе порядок оскарження результатів прилюдних торгів. Даний закон носить назву «Про державні закупівлі». Його дотримання – обов’язкове для всіх громадян, що мають відношення до торгів, з 01 серпня 2016 року. В обіг була введена єдина електронна система державних закупівель ProZorro. Після введення цієї системи оскарження результатів тендеру можливо тільки за допомогою подачі скарги в ProZorro і в Антимонопольний комітет (в електронному вигляді).

Чи не будуть розглядатися скарги на тендери по торгах, виробленим через ProZorro, якщо вони подані в паперовому вигляді. Загальна електронна система дозволяє зробити процес публічних торгів і оскарження тендерів прозорим і чесним, що не може не радувати.

За даними Антимонопольного комітету, за останній рік кількість скарг в уповноважені органи зросла майже в три рази. Такі дані свідчать про бажання учасників торгів робити все «за правилами», а також про зростання довіри до органу оскарження.

Подавати прохання або позов про визнання торгів недійсними можуть тільки безпосередні учасники торгів: скарги на тендери сторонніх осіб розглядатися не будуть.

Що потрібно знати тим, хто хоче зробити оскарження тендерів:

  1. Уважно ознайомитися з Законами України «Про здійснення державних закупівель» або 18 статтею закону України «Про державні закупівлі», яка описує процес скарги на тендери.
  2. Підготувати скаргу, яка буде відповідати всім пунктам 18 статті Закону України. Скаргу мають право залишити без розгляду в разі недотримання хоча б одного пункту вимог, детально описаних в Законі.
  3. Внести плату за розгляд скарги. Постановами уряду передбачено: для розгляду скарги за процедурою закупівлі товарів / послуг оплата становить 5000 гривень, робіт – 15 000 гривень.
  4. Подати скаргу необхідно в певні терміни.
  5. Зібрати всі документи, які допоможуть посилити вашу аргументацію і підтвердити вашу позицію.

До скарги також додаються електронні документи та матеріали (в тому числі в pdf форматі). Ці матеріали повинні підтвердити порушення процедури закупівлі або неправомірність рішень, дій або бездіяльності замовника. Додатково подається і документ, що підтверджує оплату за подачу скарги (ціни вказані вище).

Терміни подачі скарги до Антимонопольного комітету.

Існує три варіанти розвитку подій в залежності від подачі скарги, що стосується документації по тендерам. Перший: скарга, яка була пред’явлена ​​до закінчення терміну, визначеного для подачі пропозицій по тендеру, подається не пізніше, ніж за чотири дні до прийнятої дати для подачі пропозицій за тендером. Другий: скарга, пред’явлена ​​після оцінки різних варіантів учасників торгів, подається протягом десяти днів з дня оприлюднення повідомлення про бажання укласти угоду аж до дня укладення договору про закупівлю. І третій варіант: скарга, пред’явлена ​​після розгляду пропозицій за тендером, подається протягом п’яти днів з дня оприлюднення протоколу про вивчення тендерних пропозицій.

Чому краще довірити цю справу професіоналові?

Часто люди, які збираються подати скаргу на результати торгів, некомпетентні в цьому питанні і допускають багато помилок в порядку подачі скарги. Такими типовими помилками є неправильне формулювання написання скарги і некоректна її подача. Скарга подається виключно в електронному вигляді, а не особисто в письмовому вигляді. Уважність і дотримання основних правил подачі документів – головне, що потрібно врахувати при написанні скарги. У разі некоректного або неправильного заповнення скарги, розгляду вона не підлягатиме.

Звернувшись до мене, ви отримаєте юридичну допомогу компетентного фахівця у вирішенні даної проблеми, адже оскарження результатів тендеру – це процедура, яка вимагає ґрунтовних знань законодавства, специфіки ведення бізнесу і загальної юридичної грамотності.

На моєму сайті можна записатися на безкоштовну консультацію, просто заповнивши форму.