Адміністративна відповідальність громадян України регламентується Кодексом України про адміністративні правопорушення. Згідно із законодавством України, кожен має право на оскарження постанови про адміністративне порушення.

Оскарження адміністративного правопорушення вчиняється шляхом оскарження відповідного акта, який був винесений повноважним органам під час розгляду справи. Головний акт – це постанова у справі про адміністративне правопорушення.

Оскарження рішення у справі про адміністративне правопорушення може бути виконано:

  • потерпілою особою, щодо якої винесли постанову;
  • законним представником потерпілої особи;
  • захисником потерпілої особи або його законним представником, які компетентні в наданні юридичної допомоги.

Для здійснення оскарження постанови або оскарження штрафу будь-якій з перерахованих вище осіб необхідно подати скаргу.

Куди подавати скаргу

Скаргу необхідно подати в суд за місцем знаходження органу, накладення адміністративного стягнення якого позивач збирається оскаржити, або ж за місцем розгляду правопорушення (це залежить від органу, який виніс постанову по справі). Оскарження адміністративного правопорушення, поданого судді або до відповідного вище стоячого органу, посадовій особі, здійснюється протягом трьох днів з моменту прийняття відповідного рішення. Сплачувати судовий збір у такому випадку не потрібно.

Що повинно бути зазначено в скарзі по адміністративному правопорушенню?

У скарзі потрібно вказати:

  1. Адресата скарги (посадова особа, суд, орган);
  2. Прізвище, ім’я, по батькові (найменування) особи, яка подає скаргу, її місце проживання (місце перебування) або місце знаходження та процесуальне становище у справі про адміністративне правопорушення;
  3. Оскаржувану постанову по справі про адміністративне правопорушення (дата, номер, орган, який виніс постанову);
  4. Доводи для скасування або зміни постанови по справі про адміністративне правопорушення.

Скаргу необхідно підписати особисто особою, яка подає скаргу, або його офіційним представником. До скарги, поданої захисником або представником, додається документ, що підтверджує їх повноваження.  У тексті скарги потрібно описати обставини події або неправомірні дії посадової особи, яка призначила адміністративне стягнення, більш конкретно і чітко викладаючи аспекти справи, що свідчать про неправомірність дій посадової особи та незаконність накладення адміністративного стягнення. У тексті скарги також потрібно вказати очікувані вимоги від апеляції. Це можуть бути як скасування так і зміна рішення про притягнення до адміністративної відповідальності.

Варто відзначити, що згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення в особливому порядку не розглядаються позови посадових осіб (керівників, керуючих організаціями та інших).

Оскарження адміністративного правопорушення відбувається в чітко регламентованому законом порядку і в ті ж терміни.

Подача апеляції з приводу накладення штрафу або іншої адміністративної відповідальності – справа не проста, адже потрібно дотримуватися всіх необхідних вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також враховувати регламентовані законом терміни подачі оскарження. Я надам Вам компетентну консультацію і допомогу адвоката в оскарженні адміністративних правопорушень різного роду. Якщо у Вас трапилася подібна неприємність, то доручіть цю справу мені і Ви гарантовано отримаєте позитивний результат.