Як ділиться майно при розлученні?

Процес розірвання шлюбу часто включає в себе поділ спільного майна. Кордон між спільно нажитою і особистою власністю одного з подружжя дуже тонка, а судова практика з цього питання досить неоднозначна. Для того, щоб вирішити суперечку справедливо і відстояти права на своє законне майно, рекомендується звертатися до професіонала своєї справи. Саме адвокат з розлучень зможе відстояти Вашу позицію і добитися правильного рішення суду.

Ознайомитися зі своїми правами та обов’язками подружжя Ви можете в Сімейному кодексі України. Це головний класифікований нормативний правовий акт, який регулює взаємовідносини в сім’ї, визначає засади шлюбу, обов’язки і права всіх членів сім’ї.

 Розділ майна при розлученні подружжя, якщо є шлюбний контракт.

Шлюбний контракт – це двостороння угода з приводу майнових питань і обов’язків кожного з подружжя. Шлюбний контракт може бути складено як до шлюбу, так і після реєстрації шлюбу. Важливо знати, що вступає в силу такий контракт, після того, як засвідчується нотаріально. До того ж шлюбний контракт закріплює різні положення, які варіюються за своєю юридичною силою (цивільно-правові, сімейно-правові). Якщо ж такий договір був складений некоректно, професійний адвокат з розлучень може просити суд визнати його недійсним. Існує ще безліч нюансів, які можна спростувати в шлюбному договорі. Наприклад, адвокат з розлучень може довести, що права одного з подружжя обмежуються в такому документі, звичайно за наявності вагомих аргументів.

Поділ майна при розлученні подружжя, якщо немає шлюбного контракту

Сімейний кодекс України вказує на те, що поділу при розлученні підлягає тільки те майно, що було нажито спільною працею. Тобто майно, яке належить подружжю на праві спільної сумісної власності. З моменту реєстрації шлюбу, майно перестає бути особистим і стає спільним. Але і з кожного правила є винятки. Наприклад, речі особистого користування, ювелірні прикраси, подарунки і майно, яке було отримано у спадок належить тільки власнику і не ділиться при розлученні. Майно, яке було придбано до укладення шлюбу природно знаходиться в особистій власності. Але музичні інструменти, оргтехніка, лікарське обладнання, речі побутового призначення, предмети духовного розвитку діляться при розлученні.            Якщо підсумувати, то стаття 57 Сімейного кодексу України визнає приватною власністю подружжя:• майно, яке було куплено до шлюбу;• майно, яке було куплено за час шлюбу, але за власні кошти;• майно, яке було придбано на підставі договору дарування або в наслідок спадкування.

Відповідно до ст. 61 Сімейного кодексу України спільною сумісною власністю є:

  • Практично будь-яке майно, за винятком усунутого з цивільного обороту;
  • Заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи, одержані одним із подружжя.

«Як ділиться майно при розлученні?» – питання, яке постає найчастіше при розлученні.

Якщо ви хочете уникнути труднощів при розлученні, Вам не вистачає знань в області сімейного права, Ви хочете уникнути тривалого судового розгляду і нарешті відстояти своє законне право на майно – я, як професійний адвокат, який спеціалізується в сфері цивільного права, обов’язково допоможу Вам і зможу запропонувати ефективну стратегію вирішення проблеми.