Реєстрація юридичних осіб та підприємців – це обов’язкова дія, після якого фірма або підприємство отримує офіційний статус.

Реєстрація юридичних осіб та підприємців задовольняє не тільки інтереси держави, щоб мати можливість виявляти платників податків і вести боротьбу з фіктивними підприємцями, а й створює так звану прозорість ринку.

Така державна реєстрація проходить в кілька етапів, тому кожен заявник повинен бути підготовленим щоб уникнути зайвих фінансових і тимчасових витрат. Створити підприємство має право як одна фізична особа, так і декілька юридичних осіб одноразово тут головним моментом є абсолютне дотримання всіх передбачених законодавством процедур.

Де можна зареєструвати компанію або фірму в Україні?

Вслід за новими правками Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», зареєструвати юридичну особу або підприємство в праві:

1) виконавчий комітет місцевої ради або районна державна адміністрація (в Києві – міська адміністрація або районна адміністрація);

2) нотаріус;

3) акредитований суб’єкт державної реєстрації.

Остання поправка до цього Закону говорить, що зареєструвати підприємство можна у будь-якого державного реєстратора (нотаріуса в тому числі), незалежно від того, де знаходиться юридична особа. Дана поправка затвердила новий принцип – екстериторіальність реєстрації в межах України. Тобто, бажаючи відкрити підприємство в Київській області, не потрібно подавати документи до Києва. Цілком можна надати їх нотаріусу, який працює, наприклад, у Львові або будь-якому іншому місті.

Реєстрація під ключ: переваги.

Реєстрація підприємства або юридичної особи здійснюється органом державної реєстрації і може бути проведена при наявності у заявника пакета необхідних документів. Відсутність хоча б однієї з паперів призводить до відмови у реєстрації. Відповідно, послуга «реєстрація під ключ» значно заощадить ваш час і убезпечить від відмови.

Реєстрація під ключ СПД включає в себе такий основний перелік послуг:

  • Кваліфікована консультація щодо порядку проведення процедури реєстрації;
  • Оформлення необхідного пакету документів (реєстраційна картка форми

№10, акти, заяви про перехід на систему оподаткування спрощеного варіанту і т.п.);

  • Реєстрація статусу фізичної особи-підприємця в спеціальному відділі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
  • Якщо існує необхідність, то можлива постановка на облік в органах статистики та отримання відповідного документа із зазначенням ваших основних видів діяльності;
  • Оповіщення податкової служби про реєстрацію і подача заяву про спрощену систему оподаткування;
  • Проведення реєстрації книги обліку доходів і витрат.

Ви можете звернутися за додатковою консультацією до адвоката, адже реєстрація юридичних осіб та фірм – дуже відповідальний процес: за порушення одного з пунктів закон про реєстрацію підприємств передбачає штрафні санкції, в гіршому випадку – податкова або інші державні служби можуть подати в суд клопотання про ліквідацію підприємства