Кримінальне провадження починається досудовим розслідуванням і закінчується закриттям кримінального процесу. Досудове слідство починається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Досудове розслідування повинно бути закінчено:

  • Протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;
  • Протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

На стадії досудового слідства слідчі органи досудового розслідування здійснюють процесуальну діяльність, з метою викриття обвинуваченого.

В Україні досудове слідство здійснюють:

  • слідчі органів Національної поліції;• слідчі органів безпеки;
  •  слідчі органів, що здійснюють контроль над дотриманням податкового законодавства;
  • слідчі органів Державного бюро розслідувань;
  • слідчі органів Державної кримінально-виконавчої служби України;
  • детективи Національного антикорупційного бюро України.

На стадії досудового слідства здійснюється правоохоронна функція слідчого. Він слідує певним нормам і правилам, дотримуючись завдань кримінального процесу, і створює умови для справедливого правосуддя. Захист на досудовому розслідуванні кримінальних проступків – це величезна робота, яку повинен проводити виключно кримінальний адвокат.

Важливо звернутися до професійного адвоката до початку судового процесу, щоб кримінальний адвокат склав стратегію захисту, зібравши всі необхідні дані: постанову про порушення кримінальної справи, визначення правомірності затримання або кримінального переслідування, результати експертизи і т.д. Щоб закрити кримінальне переслідування, кримінальний адвокат не тільки бере участь у всіх допитах і збирає потрібну процесуальну документацію, він також скаладає скарги, заяви, клопотання у кримінальній справі.

Стаття 30 Конституції України говорить, що ніхто не має права проводити в житловому приміщенні кримінальний обшук без згоди власника, крім випадків, передбачених законом. Слідчий може провести кримінальний обшук, якщо є постанова суду і ситуація вимагає кардинальних заходів: кримінальне переслідування обвинуваченого, захист життя або майна громадян.

Я, як кваліфікований адвокат у кримінальних справах, гарантую Вам якісну юридичну консультацію і складання ефективної стратегії Вашого захисту.

Я буду супроводжувати і представляти Ваші інтереси при проведенні будь-яких слідчих процесуальних дій, а також захищати Ваші права в суді.