Арешт майна – це примусовий захід, який застосовується до фізичних осіб, які заборгували державі, кредитору або третім особам, з метою виконання своїх обов’язків. Від арешту майна не застрахований ніхто, адже з такою ситуацією може зіткнутися не тільки позичальник, але і суб’єкт договору купівлі-продажу будь-якого майна. Арешт майна має свої правові наслідки у формі заборони власнику розпоряджатися майном (продавати, передавати у спадок, здавати в оренду і т.д.) Саме тому важливо вчасно звернутися до кваліфікованого юриста, який зможе зібрати весь пакет документів. Оскільки особа, на майно якого наклали арешт, має всього 5 днів для того, щоб зібрати необхідні документи і подати позов про скасування арешту до суду.

Звільнення майна з-під арешту проводиться рішенням суду, тому заява про скасування арешту повинна бути аргументованою і переконливою.            «Як зняти арешт з квартири?» – найбільш поширене питання, адже арешт квартири має серйозні наслідки. Законом передбачено, що в першу чергу, здійснюється стягнення готівки, цінних паперів, потім рухомого майна і лише в самому кінці стягується нерухоме. Виконавчі органи часто порушують цю норму, саме тому завжди є шанс довести порушення і добитися позитивного результату.

Скориставшись моїми послугами, ви отримаєте не тільки якісну юридичну консультацію, а й ефективний захист в суді. Прецедентів щодо цієї категорії справ існує величезна кількість. Я зможу вибрати відповідну стратегію захисту в суді, відштовхуючись безпосередньо від ситуації, що склалася.

Складність справи залежить від давності арешту, а також від суб’єкта, який наклав арешт – державний виконавець або суд. У першому випадку, зняття арешту з майна відбувається в порядку ст. 154 ЦПКУ. Адвокату потрібно лише довести, що підстав для арешту більше немає, так як проблема усунена або змінилася ситуація у справі. У другому випадку, арешт на майно боржника може бути накладено відповідно до статті 56 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII. Згідно з цим законом, суд постановляє про арешт майна або коштів боржника.

Стаття 383 ЦПКУ передбачає, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду зі скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією чи бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця при виконанні судового рішення, прийнятого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Якщо ви звернулися в суд, Вам необхідний хороший адвокат, який зможе обґрунтувати, що підстав для арешту більше немає. Якщо внаслідок судового процесу з’ясується, що арешт був накладений на майно незаконно, Ви можете вимагати компенсацію за моральну шкоду. Якщо суд відхилить Вашу скаргу, Ви в будь-якому випадку можете подати скаргу в суди вищих інстанцій і таким чином, домогтися перегляду рішення суду першої інстанції.

Крім суду є й інший спосіб зняття арешту. Згідно ч. 2 ст. 40 Закону в разі закінчення виконавчого провадження арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників. Якщо виконавче провадження закінчено і немає підстав для арешту (позичальник не банкрут і т.д.), тоді виконавець повинен зняти арешт з майна обвинуваченого.

Звільнення майна – справа не з легких, але я, як фахівець, зможу знайти аргументовані підстави для зняття з арешту Вашого рухомого і нерухомого майна.