Позовна заява. Практичні рекомендації при подачі

Подача позовної заяви — важливий крок, який визначить весь подальший процес судової тяганини. І тут значення має все: і сенс, який ви вкладете в цей документ, і те, наскільки грамотно ви оформите ваше прохання. Звичайно краще проконсультуватися у кваліфікованого юриста, але деякі практичні рекомендації з оформлення позовної заяви ми надамо вже зараз.

Оформлення

Позовна заява на аліменти пишеться українською мовою. Також позов треба надрукувати, інакше його можуть не прийняти. При оформленні вкажіть всі документи, які будуть проходити в справі, включаючи паспорт, свідоцтво про народження дитини та інше. Документи, що додаються, зазначені вами, повинні йти строго в тому порядку в якому ви їх перелічили. Також до цих паперів можна додати, якщо є, копію паспорта аліментщика і копію його ідентифікаційного коду.

Зазвичай така позовна заява подається в двох примірниках: з одним працює суд, другий відправляється відповідачу поштою (цим займається судова канцелярія), однак ми рекомендуємо вам зробити три екземпляри. Третій пакет документів ви залишите у себе. На ньому поставлять печатку і дату прийому заяви. Якщо ви все зробили правильно, то ця дата збігається з датою подачі позовної заяви. А саме з цього часу присуджуються аліменти на дитину. Судовий розгляд, терміни винесення судового рішення значення не мають.

При подачі позовної заяви на аліменти вкажіть точну адресу та поштовий індекс. У деяких судових канцеляріях відсутність останнього в документі вважається грубою помилкою, тому упевніться, що ви вказали необхідну інформацію. Це стосується і назви суду. Вкажіть в шапці документа правильна назва установи та правильну адресу.

Зміст

Якщо звернути увагу на зразок позову, можна помітити, що позовну заяву про стягнення аліментів містить кілька смислових блоків. Щоб було простіше розібратися розгляньте тези, зазначені нижче.

Вступна частина: вкажіть що у вас з відповідачем є дитина, яка живе з вами. Необхідно написати прізвище, ім’я, по батькові та дату народження дитини.

Аргументаційна частина: напишіть, що відповідач добровільно ухиляється від сплати аліментів, не утримує дитину фінансово або робить це недостатньо. Останнє може допомогти, якщо мова йде про позовну заяву про зміну аліментів. Також, якщо ви вже намагалися контактувати з відповідачем щодо виплати аліментів (писали листи, зверталися до роботодавця аліментщика), варто про це згадати і надати докази суду. Тоді у вас будуть підстави просити виплату аліментів за минулий період. Вкажіть місце роботи аліментщика і, якщо можливо, надайте довідку про його заробітну плату. Тут же треба вказати спосіб виплати аліментів: у твердій фіксованій грошовій сумі або у відсотковому співвідношенні від всіх заробітків відповідача згідно з відповідними статтями Сімейного кодексу України. В цілому, вся ця частина повинна бути підкріплена такими статтями.
Висновок і благально частина: тут позовну заяву про стягнення аліментів має містити певний висновок, заснований на вищевказаного документа. Тут ви знову повинні згадати потрібні вам статті Сімейного кодексу України. Текст, підкріплений такий законодавчою базою, необхідно завершити словом «прошу» (пишеться по центу листа). Після цього коротко напишіть своє прохання про виплату аліментів.

Навіщо потрібен адвокат по аліментах

Як бачите, структура документа нескладна, але позовна заява на аліменти на дитину вимагає певних юридичних знань. Адвокат по стягненню аліментів звичайно коштує грошей, але фінансові витрати виправдані. По-перше, адвокат заощадить ваш час і позбавить від тяганини з оформленням позовної заяви. Всю турботу про інформаційне та технічне забезпечення справи також візьме на себе він. По-друге, адвокат по аліментах розглядатиме вашу ситуацію в індивідуальному порядку. Це означає, що юрист допоможе вам грамотно заповнити документ наповнивши його таким змістом щоб ви, як позивач, змогли отримати максимально задовільне рішення суду зі свого питання. Крім того, тільки адвокат по аліментах знає всі тонкощі сімейного права і зможе їх застосувати щодо вашої справи.

Таким чином, процедуру розгляду за ваше прохання в суді легше проходити з професіоналом. Відзначимо також, що всі нюанси по вашій справі юрист може пояснити в порядку консультування абсолютно безкоштовно. Скористатися послугами правознавця в суді чи ні – вже вирішувати вам. Адвокат по аліментах ціну за свою роботу повідомить заздалегідь, хоча не виключено, що судовий процес може затягнутися. У будь-якому випадку, задіявши юриста, ви заощадите час і сили. Не забувайте, що позов на аліменти лише перший крок на шляху захисту фінансових інтересів вашої дитини.

 

Догори